Support the journalists and lawyers of the Bihus.Info team

I'm with you

Декларації: Про проект

Вас вітає проект Канцелярської сотні — «Декларації». Це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Як це працює і навіщо потрібно?

Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.

І що? А нічого.

Тому що ця публікація буде у формі викладеного файлу зі сканом паперової декларації, заповненої від руки. І ці декларації будуть лежати на безліччі сайтів у непримітних розділах. Навіть переглянути їх важко, не кажучи про аналіз.

Ініціатива Канцелярська сотня прагне оцифрувати ці декларації, а також декларації попередні років. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.

Ми просимо вас долучитись до цієї роботи. Адже Канцелярська сотня – це ви.

За три місяці наша група проаналізувала кілька тисяч декларацій. Ми розробили зручну електронну анкету, з перевіркою та підказками. Допомогти дуже просто. Витратьте 15 хвилин, пройдіть за посиланням та внесіть інформацію з паперової декларації у форму.

Ваша робота безцінна для контролю за чиновниками. Окрім цього гарантуємо багато вражень від їхніх декларацій.


З вдячністю, ініціативна група Канцелярської сотні.

У розробці проекту брали участь: Денис Бігус, Дмитро Чаплинський, Ольга Макарова, Артем Глувчинський, Володимир Фльонц,
Андрій Ульяненко, Дмитро Нечипоренко, Андрій Турик, Дмитро Гамбаль, Гліб Козак, Володимир Гоцик, Олександр Ботезату, Ігор Рубан, Кирило Захаров

Автори висловлюють вдячність Громадському люстраційному комітету й Громадському руху Чесно за допомогу у зборі декларацій

Chatbots of the Declarations