Увага!
Через істотну модернізацію Реєстру НАЗК, декларації, подані з 01 січня 2021 року - на сайті відсутні. Це тимчасово.
Якщо цей текст зник - все знову працює!
Bihus.info об'єднує антикорупційні проекти, які створює ГО "ТОМ 14" та ГО "Канцелярська сотня".
Підтримати проект

Декларації: Відкритий API

Проект «Декларації» надає доступ до всіх наявних даних у машиночитному форматі JSON за допомогою простого відкритого API.

У новій версії API ми надали можливість користувачам сайту отримувати всі декларації, включно з зацифрованими паперовими (подавалися з 2011 по 2015 включно) та новими електронними деклараціями від НАЗК (подавалися з 2015), в одному, унифікованому форматі

Для доступу до даних у форматі JSON достатньо додати параметр адресного рядка "format=opendata" до майже будь-якої сторінки.

Наразі через відкритий API доступні такі URL:

Будь ласка, зауважте, що ви можете отримати машиночитну інформацію для пошукового запиту будь якої складності (включно з повнотекстовим пошуком, фільтрами, сортуванням та булевими операторами в запиті). Просто сформуйте бажаний запит до сайту за допомогою форми розширеного пошуку, а потім додайте до посилання в адресному рядку вашого браузера &format=opendata.

Ви також можете отримати інформацію з наступних сторінок за допомогою API:

В тих випадках, де наявний параметр адресного рядка "page", у результатах використовується нумерація сторінок для скорочення кількості даних, що передаються.

Інформація щодо нумерації доступна за ключем "paginator" у словнику з ключем "results". Наприклад:

"paginator": {"per_page": 30, "count": 1139, "num_pages": 38}

Це означає що за даним запитом існує 1139 декларацій, розподілених на 38 сторінок по 30 декларацій на одну сторінку. Нумерація починається з одиниці.

Якщо у такому запиті не вказати параметр "page", то будуть передані результати для першої сторінки.

Для кожної декларації повертається документ, що складається з п'яти розділів:

  • guid — унікальний строковий код документа
  • infocard — коротенька картка документа, що описує декларанта (ПІБ, місце роботи та посада), тип декларації, тощо
  • raw_source — для старих, паперових декларацій буде мати повний машиночитний документ декларації у старому форматі. Для нових декларацій НАЗК буде містити посилання на машиночитну копію декларації на сайті НАЗК
  • unified_source — для старих декларацій буде мати декларацію, що була сконвертована зі старого формату, до нового, такого самого як в НАЗК. Для нових декларацій НАЗК буде містити повний документ декларації нового зразка з невеличкими корекціями формату, котрі ми робимо для уніфікації
  • related_entities — містить інформацію щодо пов'язаних фізичних та юридичних осіб декларанта, а також документів. До фізичних осіб входить родина декларанта. До юридичних осіб входять ті компанії, в котрих декларант є бенефіціаром (owned, тільки ЄДРПОУ), має фінансовий зв'язок (related, тільки ЄДРПОУ), а також усі компанії, що були згадані в декларації (all, можуть зустрічатися як ЄДРПОУ так й назви). Нарешті, в пов'язаних документах містяться посилання на наявні виправлені (або оригінальні) декларації до поточної

Ви також можете отримати тільки ті розділи, що вам потрібні, додавши параметр section до адресного рядка, наприклад:

http://declarations.com.ua/search?q=&format=opendata&section=infocard&section=related_entities

Розділ guid присутній у відповіді завжди

Також можете ознайомитися з прикладом програми на python, що використовує API щоб завантажити та зберегти усі декларації з сайту (потребує бібліотеки requests):