Долучитись до розшифровки

Декларації: Про проект

Вас вітає проект Канцелярської сотні — «Декларації». Це – наймасштабніша в Україні спроба електронізувати декларації чиновників, та зробити їх легкодоступними для аналізу.

Як це працює і навіщо потрібно?

Новий антикорупційний закон зобов’язує усіх чиновників, суддів, прокурорів, депутатів – всіх «державних людей» - заповнити та оприлюднити декларацію про доходи. Новий люстраційний закон зобов’язує оприлюднити таку декларацію і всіх кандидатів на посади. За приблизними підрахунками декларації заповнять і оприлюднять близько мільйона людей.

І що? А нічого.

Тому що ця публікація буде у формі викладеного файлу зі сканом паперової декларації, заповненої від руки. І ці декларації будуть лежати на безліччі сайтів у непримітних розділах. Навіть переглянути їх важко, не кажучи про аналіз.

Ініціатива Канцелярська сотня прагне оцифрувати ці декларації, а також декларації попередні років. По-справжньому оцифрувати. Щоб можна було робити автоматичну аналітику, рейтинги, побачити динаміку зростання чиновницьких статків.

Ми просимо вас долучитись до цієї роботи. Адже Канцелярська сотня – це ви.

За три місяці наша група проаналізувала кілька тисяч декларацій. Ми розробили зручну електронну анкету, з перевіркою та підказками. Допомогти дуже просто. Витратьте 15 хвилин, пройдіть за посиланням та внесіть інформацію з паперової декларації у форму.

Ваша робота безцінна для контролю за чиновниками. Окрім цього гарантуємо багато вражень від їхніх декларацій.

Також, якщо у вас є змога, можете допомогти проекту грошима, жодних сторонніх джерел фінансування у нього немає. Моя картка 5168 7423 3713 2520 (ПриватБанк).


З вдячністю, ініціативна група Канцелярської сотні.

У розробці проекту брали участь: Денис Бігус, Дмитро Чаплинський, Ольга Макарова, Артем Глувчинський,
Дмитро Нечипоренко, Андрій Турик, Дмитро Гамбаль, Гліб Козак, Володимир Гоцик, Олександр Ботезату, Ігор Рубан, Кирило Захаров

Автори висловлюють вдячність Громадському люстраційному комітету й Громадському руху Чесно за допомогу у зборі декларацій